Charitativní aukce: Celokarbonové závodní horské kolo biatlonistky Gabriely Soukalové

Aktivní podpora dárcovství kostní dřeně a snaha o pokrytí nákladů spojených s testováním nových, potenciálních dárců - to spojilo Český biatlon, Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM a firmu Superior. Ve čtvrtek v 9.00 tak startuje historicky první dražba celokarbonového závodního horského kola vítězky celkové klasifikace Světového poháru 2015/16 v biatlonu - Gabriely Soukalové. Výtěžek z ní poputuje již 11. května do rukou Registru.

Na kolech Superior nabírá během letních měsíců síly česká reprezentace v čele s Gabrielou Soukalovou. A právě její kolo, které je opatřené originální grafikou a autentickým podpisem, bude předmětem dražby. „Mám radost, že v Superioru měli takový nápad a dotáhli ho až do realizace,“ říká ke zrodu myšlenky dražby kola Gabriela Soukalová, která sama pomáhá tam, kde je to potřeba. „Většinu svých žlutých startovních čísel už jsem věnovala na různé charitativní projekty a dražby. Jsem nyní v pozici, že mohu pomoci lidem, kteří třeba neměli tolik štěstí, jako my. A této role si velmi cením a vážím,“ dodává.

Veškerý výtěžek z dražby karbonového kola značky Superior bude věnován Českému registru dárců krvetvorných buněk IKEM na podporu dárcovství kostní dřeně. „Vážíme si toho, že český biatlon dává naději na záchranu života těm, kteří to potřebují. Naše spolupráce je dlouhodobá. Biatlonisté aktivně podporují registr již několik let na různých akcích, při jakékoli příležitosti upozorní na tuto problematiku a teď navíc přišli s tím, že nám věnují výtěžek této dražby. Registr ho využije na úhradu nákladů spojených s testováním nových dárců. Vstupní vyšetření nových dárců totiž není hrazeno žádnou zdravotní pojišťovnou a registr musí tyto náklady hradit z vlastních zdrojů nebo sponzorských darů,“ vysvětluje Bc. Gabriela Hošková, koordinátorka Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM.

Dražba probíhá celý týden na webu SPORTOVNIAUKCE.CZ pod odkazem http://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/394. Zúčastnit se může každý, kdo chce pomoci. Výtěžek pak bude Registru předán už 11. května 2016 na Galavečeru českého biatlonu v Hudebním divadle Karlín při příležitosti vyhlášení ankety o nejlepšího biatlonistu sezóny 2015/2016.

Kromě toho se firma Superior rozhodla navíc věnovat čtyři dětská jízdní kola neziskovému sdružení DONOR při FN Motol. To každoročně organizuje rekondiční pobyty pro děti po transplantaci kostní dřeně. Kola tam tak budou sloužit všem potřebným dětem. Právě pro tyto děti z FN Motol vyhledává Český registr dárců krvetvorných buněk vhodné dárce.

Odkaz na detailní specifikaci modelu na stránkách výrobce: zde


Zbývající čas

aukce skončila

Konec aukce

ÚT 10.5.2016

22:00:00

Čas serveru

Předměty v aukci

Číslo Název předmětu / dresu Cena Příhozů Naposledy přihozeno Vyhrávající Příhoz
# Závodní kolo Gabriely Soukalové 100 500,00 Kč   7 x 0,00 Kč | 01:00:00 1.1.1970 bonita group servis s.r.o.

Aukce položky ukončena

Aktuální cena: 100 500,00 Kč
Vyvolávací cena: 35 000,00 Kč
Min. příhoz: 50,00 Kč
Příhozů: 7 x
Naposledy přihozeno: 01:00:00 1.1.1970
Konec příhozů: 22:00:00 10.5.2016

Celkový výtěžek aukce je 100 500,00 Kč.

Příhozy

Název předmětu / dresu Cena Čas Přihazující Příhoz
  • «
  • 1
  • »

Další aukce, které brzy skončí

Originální hraný dres Hauzra z FC Slovan Liberec

Originální hraný zápasový dres bývalé brankáršké legendy ZBYŇKA HAUZRA z fotbalového klubu FC SLOVAN LIBEREC. Zbyňek Hauzr působil ve Slovanu Liberec 15 let v sezónách 1998 až 2013 a odchytal pod Ještědem 141 zápasů! S Libercem získal dva mistrovské tituly v sezónách 2005/2006 a 2010/2011.


Fandres HC Benátky nad Jizerou

Fandres prvoligového klubu HC Benátky na Jizerou. Bez jména, velikost XL.


Hraný zápasový dres Pance z IHC Písek

Originální hraný dres Michaela Pance z IHC Písek, sezóna 2015/16. Dres nese známky zápasů.


Hraný zápasový dres IHC Písek

Originální hraný zápasový dres IHC Písek. Číslo 19, nese známky zápasů.


Fandres R. Pšurného z Přerova

Fandres Romana Pšurného z prvoligového klubu ZUBR Přerov. Velikost XL.