Jak sledovat geograficky omezené streamy pomocí VPN

Původně bylo na programu v kulatý rok 2020, jenže koronavirová pandemie byla proti. Mistrovství Evropy ve fotbale se tak posunulo na příští rok. Uskutečnit by se mělo v době od 11. června do 11. července 2021. Fanoušci z celého světa budou zápasy sledovat i prostřednictvím živých streamů na internetů, kterých je k dispozici celá řada. Některé z nich jsou ovšem zatíženy geografickou restrikcí.  Řešením je VPN – vyberte si VPN z agregátoru těch nejlepších!

Zajímavostí je, že ačkoliv se tradiční turnaj uskuteční v příštím roce, oficiálně ponese název EURO 2020 odkazující k původnímu termínu. Evropský fotbalový šampionát nebude hostit jedna či dvě pořadatelské země jako v minulosti, nově se bude hrát napříč celým kontinentem. 

EURO 2020 hostí 12 evropských měst

Unie evropských fotbalových asociací UEFA totiž v červnu potvrdila, že EURO se uskuteční ve všech dvanácti původně avizovaných městech. Závěrečný turnaj by měly hostit nizozemský Amsterdam, ázerbajdžánské hlavní město Baku, španělské Bilbao, maďarská Budapešť, rumunská Bukurešť, irský Dublin, skotský Glasgow, dánská Kodaň, anglický Londýn, německý Mnichov, ruský Petrohrad a italský Řím.

Anebo bude všechno jinak? Poslední dostupné informace hovoří o variantě, že by se evropský fotbalový šampionát uspořádal pouze v Anglii. Důvod je jasný? Velká Británie je ze všech evropských zemí nejdál v očkování populace proti onemocnění COVID-19.

Dalším z palčivých témat, které rezonují fotbalovým světem, jsou diváci. Kolik fanoušků bude moci sledovat fotbalové EURO? To se vzhledem ke koronavirové pandemii nedá snadno odhadnout.

Uvidí se, zda se diváci v daných městech na tribunách stadionů vůbec objeví. UEFA by o tom měla rozhodnout v průběhu března, podle dostupných zdrojů jsou připraveny hned čtyři scénáře. Z logiky věci lze očekávat, že konkrétní kvóta bude vždy vycházet z epidemiologické situace v jednotlivých pořadatelských zemích.                                                         

Tak či onak, mistrovství Evropy ve fotbale opět přitáhne fotbalové příznivce z celého světa, kteří budou chtít průběh utkání sledovat prostřednictvím streamů či textových on-line přenosů.

Na internetu je dostupná celá řada sportovních streamů, díky kterým můžete živě zdarma sledovat téměř každý fotbalový zápasů. Někdy jsou ale problémem geografické restrikce. I tato omezení lze ale poměrně jednoduše obejít skrz VPN.

Favoritů na vítězství je celá řada, kdo ovládne EURO? 

Téma věčných dohadů mezi fotbalovými fanoušky, experty, novináři ale i sázkaři. Jaké mužstvo z celkem 24 účastníků závěrečného turnaje to dotáhne nejvýš a stane se evropským šampionem?

Na turnaji se představí i česká fotbalová reprezentace, která ve skupině D narazí na Skotsko, Chorvatsko a Anglii. Není radno nikoho podceňovat, ale výběr kouče Jaroslava Šilhavého k hlavním favoritům na zisk trofeje patřit nebude.

Na ni si budou brousit zuby úřadující mistři světa z Francie, kteří mohou ukázat na velké jména světového fotbalu jako jsou Kylian Mbappé, Paul Pogba či Antoine Griezmann. Počítat se musí také s Anglií či Portugalskem, které by měl opět táhnout Cristiano Ronaldo. Není radno podceňovat ani Belgii, jejíž dres by měli obléct Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku či Thibault Courtois.

Kdo se stane příštím mistrem Evropy? To lze v tuto chvíli jen těžko odhadnout. Správně odpoví až finále v anglickém Wembley, které je na programu v neděli 11. července 2021.